Volg mij

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
Home
Koen Daniëls

Main navigation

  • Home
  • Over Koen
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Agenda
  • Contact
Lees voor
Zoeken Menu

Main navigation

  • Home
  • Over Koen
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Agenda
  • Contact

Volg mij

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
Lees voor
Close search modal

Search in Koen Daniëls

Koen Daniëls

Vlaams volksvertegenwoordiger

Kruimelpad
  • Home
  • Nieuws
  • BIN’s verder uitbouwen en ook bij heterdaad ’s nachts een tekstbericht
Lees voor

BIN’s verder uitbouwen en ook bij heterdaad ’s nachts een tekstbericht

Gepubliceerd op dinsdag 24 januari 2023

Eerste BIN in 2017

“Naar aanleiding van een inbrakenplaag  in Meerdonk in 2017, kwam ik toen op het idee om een buurtinformatienetwerk (BIN) op te richten zodat de buurtbewoners geactiveerd werden om mee een oogje in het zeil te houden onder de vleugels van de politie. Op dat moment waren er nog geen BIN’s actief in onze politiezone waardoor gemeentebesturen, politie of burgers er nog geen ervaring mee hadden. Op de informatieavond die ik in oktober 2017 organiseerde, was er een zeer grote belangstelling.  Het Chirolokaal van Meerdonk was nagenoeg  te klein. Vlaams Volksvertegenwoordiger Koen Daniëls, die in het verleden nog mee had gewerkt aan de uitrol van het Integrale Veiligheidsplan -waar BIN’s deel van uitmaken-, gaf toelichting en uitleg over de werking van een BIN” schetst Nico de Wert het ontstaan van de eerste BIN in de politiezone.

Fier als eerste oprichter, nu verder uitbouwen

De afgelopen vijf jaar zijn er tientallen BIN’s bijgekomen in onze politiezone (in Sint-Gillis-Waas heeft bijvoorbeeld elke deelgemeente sindsdien zijn eigen BIN). Deze hebben ondertussen in deze periode ook hun nut bewezen. Onze politiezone Waasland-Noord is hier ook met aan de slag gegaan zodat er een goede BIN-werking in de zone aanwezig is. “Het is dus met fierheid dat ik vanavond ook aanwezig ben op dit jubileum, ook om de  BIN’s verder uit te bouwen en slagkracht te geven” geeft De Wert nog mee.

Niet enkel telefonisch, maar ook met een tekstbericht

Het is  niet enkel terugblikken, maar ook vooruit kijken. We moeten ook evalueren wat er beter kan of wat er kan bijgestuurd worden. “Belangrijk daarbij is dat burgers niet enkel na een inbraak of bij de organisatie van een politieactie een bericht krijgen, maar ook maximaal betrokken worden om daders te proberen oppakken” aldus De Wert.

“Met N-VA Sint-Gillis-Waas vragen we om ook ’s avonds laat  en ’s nachts het BIN te activeren.  Dan gebeuren er immers ook heel wat inbraken.  Er zijn duidelijke criteria  -onder andere heterdaad- waardoor het aantal BIN-meldingen die het beleid activeert ’s avonds laat en ’s nachts zeer beperkt zijn.  Bovendien staat wie zich inschrijft in een BIN daar ook voor open. 

We stellen voor om dan niet met een telefoonoproep te werken, maar met een tekstbericht zoals een sms of whatsapp. ’s Nachts een telefoon krijgen, kan immers wel wat stress geven. Een tekstbericht daarentegen heeft niet die impact en heeft het voordeel dat je het bericht ook nog eens kan nalezen.  Een persoonsbeschrijving of een nummerplaat in een gesproken telefonisch bericht – zoals nu- kan je niet altijd onthouden. 

Als er met Whatsapp zou gewerkt worden, kan het beleid ook instellen dat een bericht maar een beperkte tijd zichtbaar blijft in het licht van de privacy. Voor de duidelijkheid, het zijn niet burgers die berichten rondsturen naar de BIN-leden, maar wel de politie.  

Technisch kan het met tekstberichten, want dat zien we in andere politiezones en bovendien krijgen BIN-leden vandaag al een sms als er geen verdachten gevonden zijn.  We roepen op om het ook in onze politiezone op die manier uit te rollen” aldus politieraadslid Nico De Wert en N-VA Volksvertegenwoordiger Koen Daniëls.

We hebben reeds aandacht voor GDPR, namelijk in ons voorstel om met Whatsapp te werken.  Stellen dat tekstberichten omwille van GDPR/privacy niet kan, is dus feitelijk en legistiek niet juist. Zie ook andere politiezones.  Meer zelfs, als nu het gesproken bericht op je voicemail staat blijft het staan.  Vandaar ons voorstel om met Whatsapp te werken.  Daar kan je instellen "Berichten met vervaldatum 24u, 7 dagen".  Kijk maar in je whatsapp in een groep waar jij beheerder bent.  Klik op de groep bovenaan en dan zie je staan "berichten met vervaldatum. Zie bijlage als voorbeeld.

Lees hieronder verder
BIN
Onderwerpen
Sint-Gillis-Waas

Deel met anderen

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
  • Whatsapp
  • E-mail
  • Copy url
Terug naar boven

Meest recente berichten

Terug naar nieuwsoverzicht
© Emy Elleboog

Eerste horde voor nieuwe minimumdoelen genomen in Vlaams Parlement: focus op kennis, Nederlands en wiskunde

12 juni 2025

“‘Vroeg beginnen is voor iedereen gewonnen’ is vanaf nu het motto.” Het eerste deel van een tweeluik voor de invoering van nieuwe minimumdoelen in het basisonderwijs werd goedgekeurd in het Vlaams Parlement. Koen Daniëls spreekt over een mijlpaal. 

Lees meer
Koen Daniëls

Een stap dichter bij nieuwe minimumdoelen basisonderwijs

27 februari 2025
Lees meer
Koen Daniëls

Afval van drugslabo in De Klinge

14 februari 2025
Lees meer

Volg mij

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief onderwijs

Koen Daniëls

  • Over Koen Daniëls
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Contact

Onderwerpen

  • Onderwijs
  • Welzijn
  • Meer onderwerpen

Stel je vraag

N-VA-fractie Vlaams Parlement
Leuvenseweg 86
1000 Brussel
Tel: 02 552 11 74
koen.daniels@vlaamsparlement.be

Lid worden van de N-VA

Footer menu

  • Disclaimer
  • Privacy
  • Sitemap

© 2025 

N-VA, Koningsstraat 47 bus 6, 1000 Brussel | info@n-va.be | +32 2 219 49 30