Volg mij

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
Home
Koen Daniëls

Main navigation

  • Home
  • Over Koen
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Agenda
  • Contact
Lees voor
Zoeken Menu

Main navigation

  • Home
  • Over Koen
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Agenda
  • Contact

Volg mij

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
Lees voor
Close search modal

Search in Koen Daniëls

Koen Daniëls

Vlaams volksvertegenwoordiger

Kruimelpad
  • Home
  • Nieuws
  • Voorzitter onderzoekscommissie kinderopvang
Lees voor

Voorzitter onderzoekscommissie kinderopvang

Gepubliceerd op dinsdag 22 maart 2022

Vlaams parlementslid Koen Daniëls wordt de voorzitter van de onderzoekscommissie kinderopvang. Dat heeft het uitgebreid bureau van het Vlaams Parlement vandaag beslist. De onderzoekscommissie krijgt de taak om de wantoestanden, waaronder het dodelijke voorval in een crèche in Mariakerke, die de afgelopen maanden aan het licht zijn gekomen te onderzoeken. “Het is absoluut van belang dat we met deze onderzoekscommissie klaarheid kunnen scheppen”, zegt Daniëls.

De gebeurtenissen van de afgelopen maanden hebben voor heel wat onrust gezorgd in de sector van de kinderopvang. “Er zijn een aantal belangrijke vragen waarop deze onderzoekscommissie een passend antwoord moet op formuleren. Daarbij moeten we het verleden ophelderen, maar eveneens ervoor zorgen dat het in de toekomst vooral beter kan”, zegt Daniëls.

“Het gaat om de allerkleinsten. Zij kunnen niet zelf niet aangeven of het al dan niet goed gaat in de kinderopvang. Het is een sector waar we écht moeten kunnen steunen op een derde paar ogen om te controleren of er goed voor de kinderen wordt gezorgd. Die procedures zullen in de toekomst scherper en duidelijker moeten, zowel voor de erkenning vanuit Kind & Gezin als de controle vanuit de Zorginspectie. Het voorzorgsprincipe moet daarbij altijd op de eerste plaats komen, in het belang van de kinderen”, besluit Daniëls.

Lees hieronder verder
Koen Daniëls
Onderwerpen
Kinderopvang
Welzijn

Deel met anderen

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
  • Whatsapp
  • E-mail
  • Copy url
Terug naar boven

Meest recente berichten

Terug naar nieuwsoverzicht
© Emy Elleboog

Eerste horde voor nieuwe minimumdoelen genomen in Vlaams Parlement: focus op kennis, Nederlands en wiskunde

12 juni 2025

“‘Vroeg beginnen is voor iedereen gewonnen’ is vanaf nu het motto.” Het eerste deel van een tweeluik voor de invoering van nieuwe minimumdoelen in het basisonderwijs werd goedgekeurd in het Vlaams Parlement. Koen Daniëls spreekt over een mijlpaal. 

Lees meer
Koen Daniëls

Een stap dichter bij nieuwe minimumdoelen basisonderwijs

27 februari 2025
Lees meer
Koen Daniëls

Afval van drugslabo in De Klinge

14 februari 2025
Lees meer

Volg mij

  • Facebook
  • Linkedin
  • Twitter
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief onderwijs

Koen Daniëls

  • Over Koen Daniëls
  • Parlementair Werk
  • Nieuws
  • Contact

Onderwerpen

  • Onderwijs
  • Welzijn
  • Meer onderwerpen

Stel je vraag

N-VA-fractie Vlaams Parlement
Leuvenseweg 86
1000 Brussel
Tel: 02 552 11 74
koen.daniels@vlaamsparlement.be

Lid worden van de N-VA

Footer menu

  • Disclaimer
  • Privacy
  • Sitemap

© 2025 

N-VA, Koningsstraat 47 bus 6, 1000 Brussel | info@n-va.be | +32 2 219 49 30